~BiT. BalanceIsTrue

Ultra szybki i bezpłatny kurs rozluźniania napięć. Pomocny w wielu sytuacjach życiowych.

Postawa z lekko ugiętymi nogami daje nowy rodzaj odczuć. Czuć ~BiT pod stopami, czuć drżenie – ziemi, ciała, wszystkiego.

Metoda jest prosta.
Gonisz. Zatrzymaj się. A jak się zatrzymasz, to zaczynasz stać. I czujesz. Wtedy czujesz, że żyjesz.

Zatrzymaj się, puść mięśnie i poczuj ~BiT:)

1. Stań z lekko ugiętymi kolanami.
2. Stopy ustaw równolegle do siebie, nie za szeroko, by nie wystawały ponad linię barków.
3. Poczuj ciężar miednicy
4. Ręce w ramionach lekko rozchyl, by otworzyć przestrzeń pod pachami.
5. Głowę trzymaj prosto, jakby była zawieszona na sznurku.
6. Brodę przyciągnij lekko do siebie, w kierunku szyi /to sprawia, że cały kręgosłup się prostuje i rozluźnia.

Postój tak ok. 5 minut, lekko sprężynując w kolanach tak, jakby ruch wychodził od stóp, które możesz poczuć, jak gdyby były zanurzone pod powierzchnią podłogi.

To ćwiczenie możesz wykonywać wszędzie i przy każdej okazji /w kolejce, w autobusie, itd/. Ćwiczenie wspaniale odciąża kręgosłup, wzmacnia mięśnie, odpręża i relaksuje. Powodzenia!

Ćwiczenie opracowane na podstawie prawidłowej postawy ciała wg Qi-gong.

Dla każdego. Na przyjemny odpoczynek i wzmocnienie kręgosłupa.

Można zaczynać od ugięcia kolan, które daje neurologiczny luz, płynący po całym ciele. Lekkie ugięcie kolan i sprężynkowanie sobie na nich, i to wystarczy na początek, byle konsekwentnie, w każdej wolnej chwili, w kolejce, w tramwaju, w samolocie /w samolocie szczególnie trzeba uważać;) warto mieć słuchawki na uszach jakieś, by agent ochrony nie uznał tego jako wstęp do jakieś grubszej afery;)/.

Kiedy stoi się na ugiętych kolanach, zaczyna się czuć całe ciało, od stóp po czubek głowy, a to jest wstępem do tego, by poczuć napięcia i świadomym aktem woli je rozluźniać. Życie w harmonii to nieustanny balans, więc warto korzystać z tego prostego ćwiczenia, by tę harmonię w sobie powiększać.


bit

Dla Twórców.
Na pobudzenie twórczych potencjałów.

Nauka takiego stania to też „kontakt z pokładem”, niezastąpiony dla Twórców. Odczucie balansu pomiędzy prawą i lewą nogą daje tzw. „wyczucie sceny„. Scena to nie tylko publiczne wystąpienie, ale też Przestrzeń warsztatu twórczego, w której tworzy się określone dzieło, swój własny przekaz osobistej prawdy.

Każdy z nas ma swoją prawdę. I to ten wymiar twórczości – zdolności do dotknięcia własnej prawdy – umożliwia przekaz pulsu mistycznej Przestrzeni sztuki bez żadnych zakłóceń. W ten sposób powstają dzieła ponadczasowe, bo ta „prawda” ma ponadczasowy wymiar.

Tajemnicą Twórcy jest luz, który daje możliwość pełniejszego Odczuwania tej Przestrzeni oraz zapisu tego stanu na dowolny nośnik. Stanie w tej pozycji daje balans. Czuje się pokład. To pewne.  Dlatego ~BiT. Balance Is True:)


Dlaczego i od czego zacząć?

Nadmierne napięcie stało się dziwną „normalnością”, która m.in. prowadzi do „wypalenia zawodowego”, „wypalenia weny twórczej” i wielu innych trudnych stanów psychoemocjonalnych, życiowo i zdrowotnie niekorzystnych.

To napięcie sprawia, że powtarzasz sobie co raz – „nie mam czasu”.

Czasu mamy nieskończenie wiele, równie wiele jak powodów, by go zapełniać w nadmierny sposób – jak wielki dzban – dopóki ucho się nie urwie. Temat szeroki, ale wejście do niego prowadzi przez odczuwanie przyjemnie rozluźnionego ciała.

Test na napięcie ciała. 
W sekundę możesz dowiedzieć się, jak bardzo spięty/spięta jesteś w tej chwili. Prosty do wykonania, praktyczny w rozluźnianiu wszystkich napięć.

Najszybszym sposobem na rozluźnienie ciała jest jego napięcie. TERAZ napnij wszystkie mięśnie i puść. Możesz to powtórzyć kilkakrotnie, aż poczujesz luz.

~BiT. Balans jest prawdące Is True:)

Dodaj komentarz