TEST. Marzysz czy planujesz?

Witaj!

 

 Sprawdź czy jesteś typem marzyciela i wizjonera, czy stąpającym twardo po ziemi realistą, który działa wyłącznie wg logicznego planu.


 

Główka pracuje, ale…. którą półkulą?

 


 

FHF LOGO

TEST.

Której półkuli używasz teraz?


 

1. Spójrz na obrazek:

synchro


2. Wyniki testu:

 

Synchronizacja Półkul Mózgowych TestJeśli widzisz tę kobietę obracającą się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, używasz prawej półkuli mózgu. Jeśli w ciągu dnia /zrób test klika razy/ kierunek obrotu się nie zmienia… prezentujesz typ marzyciela i wizjonera.

 

Synchronizacja Półkul Mózgowych TestJeśli widzisz kobietę, wirującą przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, używasz lewej półkuli mózgu. Jeśli w ciągu dnia kierunek obrotu się nie zmienia… jesteś typem realisty.

Synchronizacja Półkul Mózgowych TestSprawdź, czy możesz sprawić by kobieta na rysunku obracała się w jednym kierunku, a następnie w przeciwnym kierunku.

 

Jeśli możesz to osiągnąć, to znaczy, że w pełni możesz wykorzystać swój potencjał. A to ważne, bo …

… marzenia swoje realizować to pełnia szczęścia:)


FHF LOGO

Jeśli nie udaje Ci się wpływać na kierunek ruchu, nie przejmuj się. Popracuj trochę nad synchronizacją pracy obu półkul.

Poniżej omówienie testu oraz kilka sposobów na poprawą synchronizacji.


 

FHF LOGO

TEST pokazuje dwie różne interpretacje kierunku obrotu, związane z aktualną dominacją pracy jednej z półkul.

Kierunek obrotu wskazuje na aktualną aktywność konkretnej półkuli Twojego mózgu oraz sposób myślenia, którego w tej chwili używasz.

W skrócie, lewa półkula mózgu to

logiczny sposób myślenia:

Sekwencyjny i szczegółowy.
Racjonalny i pojęciowy.
Analityczny i rozróżniający.
Obiektywny i wnioskujący.

Zbyt duża aktywność pracy lewej półkuli napędza stres.

Prawa półkula mózgu to

abstrakcyjny sposób myślenia:

Poszerzony i całościowy
Kreatywny i obrazowy
Syntezowy i mediacyjny
Subiektywny i intuicyjny

Zbyt duża aktywność pracy prawej półkuli jest cechą marzycieli, którzy… kończą na marzeniach:)


FHF LOGO


Trzeba pamiętać, że nie ma lepszego lub gorszego sposobu myślenia, ale są różne sytuacje, w których warto umieć przełączać się z logicznego myślenia na abstrakcyjne i odwrotnie.

Przy zadaniach wymagających wizji, kreatywności i empatii, warto używać prawej półkuli, by następnie przy pomocy lewo-półkulowego sposobu myślenia ocenić realia i znaleźć sposoby, w jaki sposób te twórcze projekty wprowadzić w życie.

Brak harmonii pomiędzy prawą i lewą półkulą sprawia, że albo logicznie torpeduje się wszystkie swoje śmiałe, nowe i twórcze plany, albo marzy się tylko o nich… za to bez żadnego konkretnego działania:)

Kilka słów o aktywności prawej i lewej półkuli mózgu.

Większość osób posiada uwarunkowane preferencje dla jednego z tych sposobów myślenia i percepcji świata, co warunkuje m.in. obecny system szkolnictwa, skoncentrowany na pamięciowym przyswajaniu wiedzy.

Programowo brakuje dostatecznej równowagi w zajęciach o charakterze twórczym /muzyka, taniec, śpiew, malarstwo, ćwiczenia rozluźniające, itp/.

Twórczy i kreatywni ludzie używają obu półkul mózgowych w równym stopniu, ponieważ rozwijają się w różnych kierunkach, dbając o równowagę w przestrzeni swoich zainteresowań.

Harmonia pomiędzy logicznym i abstrakcyjnym sposobem poznawania świata owocuje bardziej harmonijnym, empatycznym i twórczym życiem.

Żyjemy w cywilizacji, która promuje myślenie logiczne, związane z lewą półkulą mózgu, przy jednoczesnym ograniczeniu pracy prawej półkuli mózgu. Stąd wszechogarniający stres, związany z napięciami po lewej stronie mózgu. Zadbanie o odpowiednią stymulację prawej półkuli sprawia, że dużo łatwiej przychodzi rozluźnienie, relaks i zdolność do odczuwania przyjemności życia.

Wniosek jest taki, że harmonijny rozwój to odpowiedni i równoległy dobór zajęć, związanych z logicznym i abstrakcyjnym myśleniem, które aktywują wszystkie działania artystyczne, związane z abstrakcyjnym, twórczym i prawo – półkulowym trybem percepcji, opartej na odczuwaniu świata bez jego logicznej analizy.

Naukowcy o synchronizacji półkul.

Wieloletnie badania wykazały, że w stanie synchronizacji półkulowej mózg nie tylko wchodzi w głębokie stany medytacji i relaksacji. W zsynchronizowanym stanie półkul mózgowych zwiększasz swoją kreatywność, stajesz się bardzo chłonny i łatwiej przyswajasz potrzebne informacje.

Zsynchronizowany mózg nie tylko łatwiej i na dłużej zapamiętuje np. słówka języka obcego, ale również może zmienić wzorce postrzegania świata i sposoby reakcji na sytuacje stresowe.

W zsynchronizowanym stanie mózgu możesz mieć wpływ na swój nastrój, samopoczucie, kreatywność, polepszenie pamięci, przezwyciężenie tremy i nieśmiałości, zwiększenie siły układu odpornościowego i wiele innych pozytywnych efektów.

Jest wiele sposobów na synchronizację pracy półkul mózgowych: oddychanie lewą lub prawą dziurką nosa, używanie lewej ręki przy myciu zębów, dudnienia różnicowe, itd. /wiele sposobów znajdziesz w wyszukiwarce, pod hasłem „synchronizacja półkul mózgowych ćwiczenia”/.

My ze swojej strony polecamy: CyberDyski
wynalazek do synchronizacji półkul mózgowych.

Doświadczenie z CyberDyskami.

CyberDyski są wynalazkami cybernetycznymi, które powstały 7 lat temu, w Polsce.

Używając prezentowanego powyżej TESTU przeprowadziliśmy badania w małej grupie osób, które wykazały, że 9 na 10 osób, dużo łatwiej wpływa na kierunek tańca tancerki, używając CyberDysków.

CyberDyski - Nowoczesna Synchronizacja Półkul Mózgowych

Polecamy ten cybernetyczny wynalazek, ponieważ ułatwia synchronizację półkul i poprawia koncentrację.

Dzięki temu wynalazkowi będziesz panem swojego mózgu, a cały świat będzie kręcić się w lewo lub w prawo… ale zawsze zgodnie z Twoją wolą;)


Korzystaj z nowoczesnych technologii…

Synchronizacja Półkul Mózgowych Test

… i jedz orzechy, które odżywiają i regenerują mózg:)


FHF LOGOPolecamy bezpłatne programy do synchronizacji półkul on_line, zobacz tutaj>>>.


Test – opracowanie własne.
Animacja, wykonana przez grafika Nobuyuki Kayahara w 2003. Źródło: http://en.wikipedia.org/wiki/Spinning_Dancer)
źródła internetowe|redakcja własna|ilustracje własne
(C) FHF.ORG.PL