ZATRZYMAJ SIĘ|FAQ

piktogram_ti

FAQ. Pytania i odpowiedzi.

Tworzy się FAQ kursu Techniki Interaktywnej w wersji on_line. Poniżej odpowiedzi na pytania, dotyczące projektu ZATRZYMAJ SIĘ!

 

Jaki jest cel sesji relaksu w Środy i Niedziele?

 

Sesje mają wielokierunkowe działanie:
– służą treningowi relaksu wg wskazówek Techniki Interaktywnej,
– dają przyjemny stan rozluźnienia, który można wywołać w czasie dnia,
– umożliwiają głębszy kontakt ze sobą i swoimi potrzebami,
– polepszają sen i regenerację sił.

 

Na jakich zasadach działają wspólne sesje?

 

Wspólna przestrzeń.
Choć sesje odbywają się w różnych miejscach /w Waszych domach/, to działają tak, jakbyśmy wszyscy spotykali się w jednej przestrzeni. Uczestników sesji relaksu łączy jeden cel – rozluźnienie, wyciszenie i regeneracja sił, czyli przyjemny relaks.

W tym kontekście tworzy się tzw. „energia grupy”, której efekt zależy od zaangażowania uczestników. Zapraszamy do wspólnych sesji relaksu o 22.00 w Niedziele i Środy.

 

Jak mam się relaksować w ciągłym wirze pracy, spraw i problemów?

 

„Normalność”.
Kiedy żyje się w ciągłym pośpiechu, „na 300% normy”, bez czasu dla siebie i możliwości wsłuchania się w swoje potrzeby – stan ciągłego napięcia staje się nową „normalnością”. Sesje pomagają w uświadomieniu sobie tego ciągłego stanu napięcia, a także wyrobieniu sobie nowego i pozytywnego nawyku świadomego rozluźniania się w każdej sytuacji. Praca w stanie lekkiego wyciszenia i rozluźnienia ciała jest bardziej wydajna, niż praca w negatywnym stresie.

 

Ta technika jest prosta, wydaje się wręcz banalna, więc czy trzeba się jej uczyć?

 

Prostota.
Technika Interaktywna jest prosta, nie wymaga lat studiów, a jedynie kilku tygodni osobistych doświadczeń w konsekwentnym jej stosowaniu.

Zaczynamy od sesji w zaciszu własnych domów, by po kilku tygodniach nauki można było Technikę Interaktywną stosować również w czasie dnia – w pracy, w sklepie, na spacerze, w każdej chwili. Jednak o wszystkim decyduje konsekwencja i osobiste doświadczenie. Samo zapoznanie się z opisem Techniki Interaktywnej działa tak samo, jak przeczytanie ulotki preparatu witaminowego, bez jego zażywania.

 

Jaki jest cel projektu ZATRZYMAJ SIĘ?

Żyć twórczo!
Celem projektu ZATRZYMAJ SIĘ! jest pokazanie, że warto rozluźniać się w każdej chwili życia, by szybciej regenerować siły, pracować z większą radością, głębiej odpoczywać i działać twórczo, z większą przyjemnością.

 

Czy relaks nie oznacza leżenia z zamkniętymi oczami?

 

Relaks niejedno ma imię:)
Technika Interaktywna pokazuje relaks nie tylko jako wyciszenie przed snem czy dla odpoczynku, ale jako stan umysłu, w którym można aktywnie i twórczo żyć oraz szybciej regenerować siły.

 

ZATRZYMAJ SIĘ I… ZAPISZ NA KURS 🙂

 

Masz pytanie?

Zadaj je na mail: fundacja@fhf.org.pl

Zapraszamy do udziału w zajęciach!

FHF | Projekt ZATRZYMAJ SIĘ!

 


 

Jeśli uznasz, że technika mogłaby pomóc Twoim bliskim lub znajomym, zaproś ich do udziału z zajęciach.

Jeśli podoba ci się to, co robimy zawsze możesz wesprzeć Fundację dobrowolną donacją >>> i… odebrać nagrodę:)