Zrelaksuj stopy!

relaks stóp

Możesz to zrobić w trakcie oglądania filmu, kąpieli czy czytania książki. Technika nie ma znaczenia, pamiętaj tylko aby wymasować grzbiet, boki i część podeszwową palców.

Zrelaksuj stopy!

Na dużych palcach stóp znajdują się receptory przysadki mózgowej, szyszynki, podwzgórza, mózgu, skroni, zębów, siedmiu kręgów szyjnych, zatok, wyrostka sutkowatego, migdałków, nosa, ust i innych receptorów twarzy, jak również części trąbek słuchowych.

Kolejne cztery palce każdej stopy zawierają receptory oczu, uszu, zębów, zatok, gruczołów łzowych, ośrodka mowy, układu limfatycznego górnej części ciała i obręczy barkowej.

Stymulowanie palców u stóp ma pozytywny wpływ na pozostałe części organizmu i jego narządy wewnętrzne – przynosi odprężenie, powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, poprawia ukrwienie tkanek, sprzyja lepszemu rozprowadzeniu tlenu i substancji odżywczych oraz wydajniejszemu usuwaniu toksyn i zanieczyszczeń przemiany materii z organizmu.

Poświęcając kilka minut w ciągu dnia na krótki masaż palców będziesz bardziej zrelaksowany i lepiej poradzisz sobie z emocjami, stresem, bólem i innymi problemami natury fizycznej, a to przełoży się na Twoje lepsze samopoczucie oraz zdrowie!

opracowano na podstawie:
refleksolozka.blogspot.com

 

 

Więcej o tym, jak radzić sobie ze stresem dowiesz się biorąc udział w Projekcie ZATRZYMAJ SIĘ!>>>.

Zapraszamy!